YURTİÇİ TAŞIMACILIKTA SİGORTA PROSEDÜRÜ

Taşıyıcı, aşağıda yer alan maddeler çerçevesinde gözetim ve koruması altında bulunan kargodan sorumludur.

1-) GÖNDEREN taşıma irsaliyesinin ön yüzündeki  bölüme veya talep oluşturma kanallarımıza (Talep Oluşturma Formu,Websitesi Canlı Destek, WhatsApp Destek Hattı) ilave bir kıymet beyan etmemişse kargonun maksimum tazmin kıymetinin 10 TL – 200 TL limitleri içinde kaldığını peşinen kabul eder. Kıymeti bu limitleri aşan kargolarda GÖNDEREN, kargosunun kıymetini bildirmek ve Hızlıkurye.com’ un fiyat listesinde belirtilen taşıma ücretine ilave kıymetli eşya bedelinin %10’u kadar risk bedelini ödemek durumundadır. İlave taşıma risk bedelinin ödendiği hallerde Hızlıkurye.com’ un sorumluluğu beyan edilen kıymetle sınırlıdır. Beyan edilen kıymet, kargonun resmi kayıtlarda görülen gerçek değerini aşıyorsa kargonun kayıp tazmini için resmi kayıtlardaki gerçek değeri esas alınır. Kısmi hasar ve kayıp hallerinde hasar gören parça ağırlığı veya kayıp olan parça ağırlığı limitler içindeki ikame değeri üzerinden değerlendirme yapılır. 

2-) Alıcı kargoyu teslim aldığında, kargo hasarsız ve sağlam olarak teslim edilmiş sayılır. Kargonun hasarlı olması durumunda alıcısı tarafından kabul edilmemesi durumunda kargo teslim edilmez. Hasarlı kargo, Hızlıkurye.com’ un depolarında bekletilir (Hızlıkurye.com depolama ücreti alma hakkını saklı tutar.) GÖNDEREN’e haber verilerek gönderici talimatlarına göre hareket edilir. Hasarın resmi yollardan tespit edilmesinden sonra hasar gören parça ağırlığı esas alınarak kıymet beyan edilmemişse risk limitleri içinde, kıymet beyan edilmiş ve buna karşılık gelen taşıma risk bedeli ödenmişse beyan edilen kıymetin kanıtlanması şartıyla onarım bedeli veya onarımı mümkün değilse ikame bedeli tazmin için dikkate alınır. GÖNDEREN’in tazmin talebinin işleme konulabilmesi için, kargonun teslim edilmesi gereken tarihi takip eden 21 gün içerisinde, Hızlıkurye.com’ un kanuni adresine veya iletişim kanallarına  yazılı olarak başvurması gerekir. GÖNDEREN bu sürelerin aşımında Hızlıkurye.com’ a  karşı ileri sürülebilecek her türlü zarar ve tazminat talep hakkından feragat etmiş sayılır.

3-) Hızlıkurye.com, genel bir kurye taşıyıcısıdır. GÖNDEREN; işinin erbabı olduğu kabul edilir ve kargo ambalajının, kargo hizmetinin gerektirdiği sağlamlık, ölçü ve standartta olmasını temin ile yükümlüdür. Taşınması ve taşınma süresince korunması için özel sistemler, ambalajlar gerektiren ve gereği gibi ambalajlanmamış kargoların hasarlarından GÖNDEREN sorumludur. Ambalajlama hatasından dolayı Hızlıkurye.com’ un ve üçüncü şahısların görecekleri zararlardan GÖNDEREN sorumludur. GÖNDEREN ; eksik veya kusurlu ambalajlamadan kaynaklanan hasarlardan dolayı Hızlıkurye.com’ a kusur atfında bulunamaz ve herhangi bir tazminat talep edemez.

4-) GÖNDERENİN talimatıyla alıcısına teslim edilmiş bir kargonun tekrar geri getirilmesinde Hızlıkurye.com herhangi bir hasar ve tazmin riskine girmez. GÖNDEREN talimat vererek aldırdığı kargolarda bunu peşinen kabul eder. Son kullanıcıya daha önceden gönderilmiş ve teslim edilmiş bir kargonun son kullanıcının iade etmek istemesi dolayısıyla talimatla aldırılması durumunda bu gönderi 1 tl kıymetinde kabul edilecektir.

tebrikler !

indirim BÜLTEni'NE BAŞARIYLA ABONE OLDUNUZ.

Hızlıkurye.com’u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bireysel Teklif Talebi Formu

Formu doldurduktan sonra Destek ekibimiz sizlerle iletişime geçecektir.

Başvuru Bilgileri
Hizmet Bilgileri
İletişim Bilgileri

Kurumsal Teklif Talebi Formu

Formu doldurduktan sonra Destek ekibimiz sizlerle iletişime geçecektir.

Firma Bilgileri
Hizmet Bilgileri
İletişim Bilgileri

Restoran Paket Servis Teklif Talebi Formu

Formu doldurduktan sonra Destek ekibimiz sizlerle iletişime geçecektir.

Restoran Bilgileri
Hizmet Bilgileri
İletişim Bilgileri

Hızlı Kurye Talep Oluştur

ÖN BAŞVURUNUZ ALINMIŞTIR🙏

Doldurduğunuz form sadece ön bilgilendirme amaçlıdır. İhtiyaç halinde formdaki bilgileriniz üzerinden sizlerle iletişime geçebiliriz.

Hızlıkurye.com'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Talebiniz başarıyla oluşturuldu🙏

Destek ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Hızlıkurye.com’u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Call Now Button0850 532 19 31
×